Proč chodit na kosmetiku?

 

Proč chodit na Kosmetiku? Odpověď je velmi jednoduchá: protože domácí péče (byť sebelepší) v žádném případě nemůže nahradit péči, kterou vám poskytne profesionální a proškolený personál v salonu. Zuby si taky nespravujete doma sama, tak proč své pleti (pokožce celého těla, vlasům…) nedopřejete to samé?

 Samozřejmě nelze zanedbávat domácí péči a o pleť se přestat starat, ale neodborným vymačkáváním pupínků a nešetrným peelingem si můžete pokožku poškodit. Nemluvě o tom, že doma ničím nenahradíte profesionální masáž obličeje a mikromasáž očního okolí.

Dalším argumentem pro návštěvu kosmetického salonu je to, že zde dostanete profesionální kosmetické produkty (případně celé sady), které jsou úzce specializované na váš problém. V obchodě se vám nijak nedostane takových odborných rad ohledně kosmetiky, jako právě v kosmetickém salonu. Kosmetička ale přesně ví, jak s těmito produkty zacházet tak, aby byly vám a vaší kráse ku prospěchu.

Spousta žen bohužel dlouhodobě používá nesprávný typ kosmetiky a tím si zadělávají na problémy s pletí ve vyšším věku.

Kdy začít chodit na kosmetiku?

Samozřejmě to lze udělat prakticky kdykoliv, ale každopádně od 25-ti let by každá žena měla začít uvažovat na profesionální kosmetickou péčí (a od 55-ti let by měly být pravidelné návštěvy kosmetiky povinné). Návštěva ale nemůže být jednorázová, to nepřinese žádné výsledky. Pakliže chcete vypadat dobře i za 10.20. či 25 let, do salonu musíte chodit pravidelně.

Jak pleť stárne, žádá si stále větší péči. Po čtyřicítce totiž začíná v těle ubývat ženský hormon a pleť přestává fungovat tak jako dosud. Dostává najednou jakoby unavený až naštvaný výraz tím, že ochabuje a objevují se hlubší vrásky. Obnova pleťových buněk se zpožďuje a ty staré zůstávají na povrchu a způsobují matný vzhled pleti. Můžete je sice olupovat v domácích podmínkách díky přípravkům s různými koncentracemi kyselin, ale kosmetička to zvládne lépe. Má na to přece jen lepší přípravky, z nichž mnohé ani do rukou amatéra nepatří. Jsou příliš silné a v častějších dávkách by mohly obličeji ublížit.

Kosmetika není jenom o kráse, v salonu vám dokážou poradit a pomoct i s problémy jako jsou akné, rozacea, rozšířené póry atd. Tím, že si necháte vyčistit pleť odborně, předejdete jizvám, které hrozí z vašich neodborných zásahů.